slide 1 slide 2 slide 3

Зараз на сайті

На сайті 9 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
58
89
556
444
354870
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

Історія Багачівської сільської бібліотеки

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

Багачівська сільська бібліотека

 Багачівська сільська бібліотека відкрила свої двері в 1953 році. Першою завідуючою була Любомська Тетяна Миколаївна. Розміщувалася бібліотека в приміщенні колишньої церкви, там також знаходився сільський клуб. Книжковий фонд налічував 2026 екземплярів книг. З 1956 по 1982 рік бібліотекою завідувала Бондаренко Євдокія Климентіївна. В цей час бібліотекою проводилась пропаганда нових досягнень в науці і сільськогосподарському виробництві.  Активно приймала участь у всіх політичних кампаніях, допомагала книгою сільському жителю, виховувала юного читача. Ніколи Євдокія Климентіївна не стояла осторонь від громадських робіт: висвітлювала соцзмагання в трудових колективах, працювала на пересувних пунктах .

В 1968 році бібліотеці присвоєно звання «Заклад відмінної роботи». В 1970 році бібліотека відсвяткувала новосілля – перейшла в нове приміщення колгоспної контори, де знаходиться й по цей час. Перехід в нове приміщення дало нові можливості для покращення обслуговування читачів, кращого розкриття фонду.

В1982 році бібліотеку прийняла Лариса Аркадіївна Бондаренко, дочка Євдокії Климентіївни, яка після закінчення  Миколаївського культурно-освітнього училища повернулася в рідне село.  Фонд налічував 10673 примірників.

З набуттям Україною незалежності перед бібліотекою постають зовсім інші завдання: відродження національної культури і традицій, повернення до забутої спадщини творчості репресованих письменників, партнерство бібліотеки з владними структурами. Бібліотека знаходиться в центрі села, де компактно розміщені інші заклади села – аптека, поштове відділення, будинок культури, дитячий садок.

На початку ХХІ ст. життя диктує нові умови, книг та періодичних видань надходить мало, на ремонт кошти не виділяються, та Лариса Аркадіївна активно займається фандрейзинговою діяльністю, залучає додаткові кошти на ремонт, підписку періодики, спонсором виступає ПСП ім. Горького.

В 2009 році  перейшла на модельне обслуговування. Модель бібліотеки -  Центр      зв’язків влади і населення. Відповідно оформлено інформаційну зону «Бібліотека. Влада. Інформація».                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

За показниками 2011 року фонд друкованих видань становив 10289 примірників, бібліотека обслужила 500 читачів, книговидача становила 8850 книг.

При бібліотеці працює клуб за інтересами «Горличка» для дітей 10-14 років, тематика клубу – естетичне виховання на традиціях і звичаях народу.

Випадкове зображення

 p4300143.jpg

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 20%
Раз на тиждень - 32.7%
Кожен день - 38.2%
Жодного разу - 5.5%

Total votes: 55

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com