slide 1 slide 2 slide 3

Зараз на сайті

На сайті 2 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
60
114
683
4490
354031
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

Історія Берізківської сільської бібліотеки

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

 

Берізківська сільська бібліотека

Переживши Велику Вітчизняну війну, село Берізки поступово почало відроджуватися. З кожним днем життя налагоджувалося. Все гостріше  ставало питання духовного збагачення людей, і осередком культури стала невеличка старенька будівля в центрі села. В одній половині будівлі було організовано в 1946 році хату-читальню. Облаштовували її всім селом. Побілили, змайстрували дерев’яні полички, стіл і довгі лавки. Книги зносили селяни. Спочатку фонд налічував 150 книг. Першим бібліотекарем  була Т.Ф. Білякова, родом з с. Полтавки, Первомайського району.  Профіль читальні не обмежувався тільки читанням книг, а проводилась видача книг додому. Тодішня влада швидко зорієнтувалась і перетворила осередки культури і просвітництва на потужні центри ідеологічної роботи.

Село помаленьку стало збагачуватися як матеріально, так і духовно. Селяни після тяжкої роботи в полі йшли в клуб і бібліотеку. На той час це був єдиний вогник духовності, де люди могли поспілкуватися, обмінятися думками, де могли дізнатися багато цікавого, все більше тягнутилися до знань. Почали зачитуватись творами Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка.

Поступово почав поповнюватися книжковий фонд книгами серії «Бібліотека колгоспника», і вже в 60-х роках фонд налічував майже 4 тис. примірників.

В 1965 році бібліотеку прийняла Людмила Романівна Тендора, яка була відданою цій справі майже 30 років. В 1975 році закінчили будувати новий Будинок культури, і сільська бібліотека перейшла в нове приміщення. В 1979 році естафету бібліотекаря прийняла Людмила Іванівна Надворна.

У селі бібліотека стала одним із підрозділів багатогалузевого господарства. Головний агроном, головний зоотехнік, головний ветлікар і десятки інших фахівців були не просто читачами, а постійними учнями всього прогресивного в сільському господарстві. Для читачів різної категорії почали проводитись «Дні спеціаліста», «Дні бібліографії», «Дні інформації», для дітей і юнацтва бібліотечно-бібліографічні уроки.

В грудні 1979 року бібліотека ввійшла до Кривоозерської централізованої бібліотечної системи.

На початку 80-х років книжковий фонд налічував 5286 примірників, обслуговувалося 1133 жителя.

У 1980 році з’явилась нова форма обслуговування читачів бригадний абонемент. Бібліотека мала 4 абонемента – на тракторних бригадах №1 і №2, молоко-товарних фермах №1 і №2. В роки централізації, починаючи з 1980 року, активно практикувались такі форми роботи як лекції, усні журнали, вечори запитань і відповідей, тощо. Бібліотека отримувала багато книг і періодичних видань. 

На початку ХХІ століття відчутними стали зміни в організації роботи бібліотеки, змінився ритм її діяльності, все більш окресленими стали її функції . Почала працювати «Служба уваги»- обслуговування людей з обмеженими можливостями і пенсіонерів на дому.

В 2009 році перейшла на модельне обслуговування, модель бібліотеки –Центр міжособистісного спілкування.

В 2010 році сталася прикра подія, завалився дах над глядацькою залою Будинку культури, і бібліотека змушена була перейти в інше приміщення. Зараз вона знаходиться в приміщенні магазину райспоживспілки. В 2011 році її фонд налічував 4937 книг, обслужила 500 читачів.

Берізківська сільська бібліотека вірно служить своїм односельчанам. З її допомогою десятки тисяч читачів за всі роки відкрили для себе  багатий, немеркнучий світ книги. Поріг бібліотеки переступають як дошкільнята, так і люди похилого віку, вчителі, учні, студенти, фахівці сільського господарства. 

Нагороди і відзнаки: грамота районної державної адміністрації (2012).

Використані джерела:

Книга сумарного обліку.

Річні звіти.- 2007-2011.

Спогади Л.І. Надворної.

 

Випадкове зображення

 p4300143.jpg

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 20%
Раз на тиждень - 32.7%
Кожен день - 38.2%
Жодного разу - 5.5%

Total votes: 55

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com