Зараз на сайті

На сайті 17 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
389
924
3984
23511
511314
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

Засідання кіноклубу DocudaysUA "Єднання" до Дня боротьби зі СНІДом

Рейтинг користувача:  / 0

           В періоді проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» (25 листопада по 10 грудня) - є важлива дата - 1 грудня Всесвітній День боротьби зі СНІДом покликана підвищити поінформованість спільноти щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людини, які мають ВІЛ-статус. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 23,3 мільйона отримують антиретровірусне лікування. Відповідно до даних ООН, кількість випадків СНІДу за останні роки скоротилась на 20%.

           Щороку Всесвітній день боротьби зі СНІДом проводиться під різними гаслами, що відображають наявні проблеми, пов’язані із захворюванням. У 2021 році він проходить під девізом "Ліквідувати нерівність. Покінчити зі СНІДом. Припинити пандемії". В цей день учасники кіноклубу DocudaysUA «Єднання» зібралися на засідання, щоб переглянути документальну стрічку «Грішна хвороба», режисера з Нідерланд Ян Яап Кейпера,та висвітлює щоденну боротьбу за виживання ВІЛ-інфікованих. Часто люди, які опиняються в групі ризику, не лише почувають себе мало захищеними, але й розуміють, що їхнє становище залежить від владних рішень і саме від них залежить ступінь захищеності. Бібліотекар Світлана Бардичевська ознайомила присутніх зі статистичною інформацію про стан з ВІЛ/СНІД в Україні. З координатором кіноклубу Раїсою Черепановою обговорили питання: в чому полягає важливість права на мирні зібрання та яким чином реалізація цього права може впливати на наше життя.

"Абетка"

Рейтинг користувача:  / 0

4 червня Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії відзначається в світі відповідно до постанови Генеральної Асамблеї ООН. Сьогодні через ситуацію на Сході України цей день є особливо важливим для дітей України. У цей день, модератор кіноклубу документального кіно DocudaysUA "Єднання" Антоніна Коваль, провела засідання кіноклубу для свої вихованців та переглянули документальну стрічку «Абетка», режисера Мадлі Ляене. Перегляд та обговорення пройшов у Кривоозерській Центральній бібліотеці. Директор Раїса Черепанова, методист Валентина Кузьмінська, експерт Катерина Гобела, заст. директора Бюро безоплатної правової допомоги, розповідали учням про роботу кіноклубу, про проблеми жертв агресії дітей, про права дитини. У роботі засідання кіноклубу прийняла участь Людмила Чекановська, заступник директора школи з виховної роботи (Кривоозерський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1).

Під час перегляду учасники зацікавлено спостерігали за сюжетом фільму. Право на освіту — одне з найважливіших прав дитини. І ось, історія героїні фільму Веле демонструє, наскільки важливе забезпечення державою можливості отримання освіти для всіх дітей. Веле — 19 років. Усе, чого вона прагне, — це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я після довгих років громадянської війни в Ліберії, означає крок до незалежності — подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього. Перегляд фільму відбувався методом «стоп-кадр», під час якого модератор звертала увагу на операторську роботу у стрічці, як використовують художньо-зображальні засоби, щоб допомогти глядачам розібратися, посилити сприйняття сюжету. На чистих аркушах учасники фіксували найяскравіші епізоди фільму і найцікавіші факти.

Далі об’єднавши у групи діти писали завдання – «Як склалася доля у Веле через 20 років» та презентували загалу. Жваве обговорення з учасниками після перегляду документального фільму дає можливість більш повніше зрозуміти для себе побачене у фільмі, почути думку інших, зрозуміти задум режисера.

Засідання кіноклубу "Єднання" до Міжнародного дня рідної мови

Рейтинг користувача:  / 0

«Мова – то серце народу: гине мова – гине народ» відома цитата мовознавця Івана Огієнка не втрачає своєї актуальності і сьогодні.  18 лютого, на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській Центральній бібліотеці. Учасники кіноклубу  переглянули та обговорили з модератором Коваль Антоніною Іванівною документальний фільм «Мова» режисера Сергія Лисенка.

На початку засідання модератор Коваль Антоніна – познайомила учасників з історією виникнення свята Міжнародного дня рідної мови. В якості експерта засідання взяла участь Сікорська Лариса Миколаївна, вчитель української мови та літератури.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято започаткували у листопаді 1999 року на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі з метою підтримки мови, як ознаки культурної приналежності особи.

В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови».

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

У кабінеті оформлено  тематичну виставку. Анастасія Рожкова познайомила присутніх зі змістом ст.8 «Захист мов» Закону України «Про державну мову та мови національних меншин в Україні». Далі відбувся перегляд документального фільму «Мова» та обговорення у групах волонтерської діяльності героїв фільму. На Сході й Півдні України багато людей не володіють українською мовою. Активісти організовують безкоштовні курси для всіх охочих, а також привозять у міста й містечка книжкові ярмарки, музичні гурти та проводять зустрічі з письменниками.

 Діти продекламували свої улюблені вірші Ліни Костенко, Василя Симоненка, Дмитра Білоуса, Андрія Малишко, Любові Забашти, Юлії Косинської та інших українських поетів.

Наостанок учасники засідання отримали творче завдання написати есе «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову» (Ліна Костенко).

Тягар доказів: засідання кіноклубу "Єднання"

Рейтинг користувача:  / 0

15 грудня на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці. Учасники кіноклубу – учні 9 класу переглянули та обговорили з модератором Коваль Антоніною документальний фільм «Тягар доказів» режисера з НімеччиниСтефана Кессіссоґлу. В якості експерта перед учасниками виступила заступник начальника Кривоозерського бюро правової допомоги Гобела Катерина.

Детальніше: Тягар доказів: засідання кіноклубу "Єднання"

Кіноклуб з медіапросвіти "Єднання" отримав подарунок від DocudaysUA

Рейтинг користувача:  / 0

Кіноклуб з медіапросвіти "Єднання" при Кривоозерській центральній районній бібліотеці щиро дякує за банер наданий організаторами мережі кіноклубів DocudaysUA - гарний подарунок до 5 річного ювілею нашого кіноклубу.


 

Засідання кіноклубу "Єднання" до Дня Гідності і Свободи

Рейтинг користувача:  / 0

Карантин час від часу вносить свої корективи у шкільне життя й у діяльність кіноклубу документального кіно «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці зокрема. 23 листопада, відбувся День DOCUDAYS UA у Кривоозерській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, приурочений Дню Гідності і Свободи. В цей день на базі кабінету громадянської освіти модератор кіноклубу Антоніна Коваль провела 3 виїзні засідання з учнівською молоддю 8-В, 10-Б та 11 –Б класів. 

Учні 10-11 класів переглянули фільм «Дорослі», чилійської режисерки й продюсерки Майте Альберді, а учні 8 -В класу «Джованні та балет на воді», режисерки з Нідерландів Астрід Буссінк.
Про фільм «Дорослі» - Аніта, Ріта, Рікардо та Андрес уже 40 років ходять у школу для дітей із синдромом Дауна. Після стількох років їм починає набридати це безпечне, добре знайоме середовище. Їм уже понад 45 років, і в декого з них виникає відчуття, що робота в шкільній пекарні більше не є для них викликом. Крім того, вони прагнуть свободи на більш особистому рівні. Аніта й Андрес закохані одне в одного, але досі живуть із батьками. Вони мріють про тихе місце, де вони могли б побути вдвох на самоті, і хочуть одружитися і мати сім’ю. На жаль, суспільство, у якому вони живуть, не має засобів, щоб задовольнити їхнє бажання більшої незалежності. Попри те, що їх навчають, як стати «відповідальними дорослими», усі четверо залишаються залежними від інших, які приймають за них рішення. Це велике розчарування для них. Перед переглядом фільму «Дорослі» учасники обговорили проблему " Яким чином толерантність та інклюзія торують шлях до суспільства рівних можливостей». Після перегляду Антоніна Іванівна запропонувала обговорити питання та дізнатися : Чи сподобався фільм? Які емоції виникли під час перегляду? Які бар’єри в житті героїв побачили? Як вони їх намагаються долати? Чи відомо учасникам засідання, яку допомогу отримують учні їхньої школи, які мають інвалідність і навчаються за допомогою інклюзії? Яким чином ви особисто можете сприяти інклюзії осіб з інвалідністю у житті вашої громади? Тощо… Далі учасники поділилися на групи і виконували завдання: одна група записувала, які права людей з ментальною інвалідністю дотримуються в Україні, а друга група – які порушуються. Після відведеного часу групи показали свої переліки. А учні 10-Б класу отримали творче домашнє завдання, скласти перелік добрих справ. Під час засідання у старших класах модератор використала матеріали підручника "Громадянська освіта".
Під час засідання у 8-В класі учасники переглянули і обговорили документальний фільм «Джованні та балет на воді». Дали відповідь на питання щодо які права і свободи вони знають, чи відповідає Конвенція про права людини змісту Конституції України. 
У фільмі розповідається про десятирічного Джованні, в якого є мрія: він хоче стати першим хлопчиком, який візьме участь у Чемпіонаті Нідерландів із синхронного плавання. Оскільки цей вид спорту вважається «дівчачим», не всі розуміють його прагнення. Але Джованні йде своєю дорогою… 
Після перегляду фільму обговорили чи були порушені права героя фільму Джованні і які саме права. Діти відповіли, що порушено його право займатися синхронним плаванням.
 
 
 

"День визволення", засідання медіаклубу "Єднання"

Рейтинг користувача:  / 0

29 жовтня в читальній залі Кривоозерської центральної районної бібліотеки відбулося засідання медіаклубу DocudaysUA "Єднання". Тема засідання: розглянути проблеми неможливості забезпечення основоположних прав та свобод людини в країнах з тоталітарною політичною системою влади, а також провести паралелі подій, відображених у фільмі, з реаліями, що відбуваються в Україні, як наслідок зовнішньої політики Росії. Учасниці засідання переглянули та обговорили фільм "День звільнення" режисерів Уґіс Олте та Мортена Траавіка.

Перед показом фільму модератор кіноклубу Антоніна Коваль порушила питання щодо проблеми забезпечення правового статусу людини в країнах з тоталітарною політичною системою влади, зосереджуючи увагу на тому, що така система правління характеризується агресивною зовнішньою політикою.

 

Під сповненим любові, але суворим керівництвом свого давнього фаната, який став режисером та культурним дипломатом, і на превеликий подив усього світу культовий гурт Laibach («Лайбах») з колишньої Югославії, а нині зі Словенії, став першим рок-гуртом в історії, який зіграв концерт у державі-фортеці Північна Корея. У протистоянні із жорсткими рамками ідеології та культурними відмінностями гурту насилу вдається пронести свої пісні крізь прогалини завбільшки з вушко голки в державній цензурі, перш ніж їх випускають до аудиторії, яка ніколи раніше не стикалася з альтернативним рок-н-ролом. А тим часом на кордоні між двома Кореями встановлюють гучномовці, які поширюють пропаганду, і ці країни оголошують про початок відліку часу до війни. Пагорби ожили… від звуків музики.

Онлайн кінопоказ стрічки «Віддалений гавкіт собак»

Рейтинг користувача:  / 0

28 серпня в читальній залі Кривоозерської центральної районної бібліотеки відбувся онлайн кінопоказ та обговорення стрічки «Віддалений гавкіт собак» данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта, в рамках засідання кіноклубу DocudaysUA «Єднання», модератор Антоніна Коваль.
У 2018 році фільм отримав головний приз студентського журі Docudays UA. Стрічка також боролася за звання кращого документального фільму Європейської кіноакадемії, входила до шортлиста американської кінопремії «Оскар». А нині номінована на новинну і документальну премію «Еммі» в категорії «Видатний документальний фільм про сучасні події».
У центрі сюжету – життя 10-річного хлопчика Олега, який живе зі своєю бабусею у селі на Донеччині поблизу лінії фронту. Після початку воєнних дій на Донбасі Олег із бабусею залишаються в селі і спостерігають за тим, як виїжджають інші. Між тим, життя стає дедалі складнішим, і війна все ніяк не закінчується.
Після перегляду фільму відбулося його обговорення: про його основну ідею та зйомку з асистентом режисера Азадом Сафаровим; про права дитини та життя дітей у «сірій зоні» з Оленою Розвадовською, головою правління у БО «Голоси дітей». 
Модерувала розмову Ксенія Шиманська, правозахисниця, директорка правозахисного департаменту ГО «Докудейз»

«Укриття»

Рейтинг користувача:  / 0

30 січня на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ. Учасники кіноклубу – учні 11 класу переглянули та обговорили з модератором Коваль Антоніною документальний фільм «Укриття» молодої режисерки з України Анастасії Максимчук. В якості експерта перед учасниками виступила вчитель біології вищої категорії Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 Прус Вікторія Петрівна.


Фільм висвітлює історію зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де громадяни занадто часто змушені діяти замість уряду.
Мета засідання - формування розуміння та сприйняття гуманізму як основи існування прав людини. Осмислення важливості відповідального ставлення до тварин та усвідомлення громадою наслідків жорстокого ставлення до тварин. Після перегляду фільму відбулося обговорення про охорону тварин в Україні на основі законодавчих документів. Учасники індивідуально заповнювали картку «Багатокомпонентний аналіз», яка містить такі колонки таблиці «Потреби людини», «Спільне» та «Потреби тварини». В групах учні працювали над пропозиціями розв’язання питання «Як запобігти появі безпритульних тварин у містах?».

 

Випадкове зображення

img_20210226_091350.jpg

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 20%
Раз на тиждень - 32.7%
Кожен день - 38.2%
Жодного разу - 5.5%

Total votes: 55

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com