slide 1 slide 2 slide 3

Зараз на сайті

На сайті 17 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
26
633
26
12284
427886
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

Тягар доказів: засідання кіноклубу "Єднання"

Рейтинг користувача:  / 0

15 грудня на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці. Учасники кіноклубу – учні 9 класу переглянули та обговорили з модератором Коваль Антоніною документальний фільм «Тягар доказів» режисера з НімеччиниСтефана Кессіссоґлу. В якості експерта перед учасниками виступила заступник начальника Кривоозерського бюро правової допомоги Гобела Катерина.

Детальніше: Тягар доказів: засідання кіноклубу "Єднання"

Кіноклуб з медіапросвіти "Єднання" отримав подарунок від DocudaysUA

Рейтинг користувача:  / 0

Кіноклуб з медіапросвіти "Єднання" при Кривоозерській центральній районній бібліотеці щиро дякує за банер наданий організаторами мережі кіноклубів DocudaysUA - гарний подарунок до 5 річного ювілею нашого кіноклубу.


 

Засідання кіноклубу "Єднання" до Дня Гідності і Свободи

Рейтинг користувача:  / 0

Карантин час від часу вносить свої корективи у шкільне життя й у діяльність кіноклубу документального кіно «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці зокрема. 23 листопада, відбувся День DOCUDAYS UA у Кривоозерській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, приурочений Дню Гідності і Свободи. В цей день на базі кабінету громадянської освіти модератор кіноклубу Антоніна Коваль провела 3 виїзні засідання з учнівською молоддю 8-В, 10-Б та 11 –Б класів. 

Учні 10-11 класів переглянули фільм «Дорослі», чилійської режисерки й продюсерки Майте Альберді, а учні 8 -В класу «Джованні та балет на воді», режисерки з Нідерландів Астрід Буссінк.
Про фільм «Дорослі» - Аніта, Ріта, Рікардо та Андрес уже 40 років ходять у школу для дітей із синдромом Дауна. Після стількох років їм починає набридати це безпечне, добре знайоме середовище. Їм уже понад 45 років, і в декого з них виникає відчуття, що робота в шкільній пекарні більше не є для них викликом. Крім того, вони прагнуть свободи на більш особистому рівні. Аніта й Андрес закохані одне в одного, але досі живуть із батьками. Вони мріють про тихе місце, де вони могли б побути вдвох на самоті, і хочуть одружитися і мати сім’ю. На жаль, суспільство, у якому вони живуть, не має засобів, щоб задовольнити їхнє бажання більшої незалежності. Попри те, що їх навчають, як стати «відповідальними дорослими», усі четверо залишаються залежними від інших, які приймають за них рішення. Це велике розчарування для них. Перед переглядом фільму «Дорослі» учасники обговорили проблему " Яким чином толерантність та інклюзія торують шлях до суспільства рівних можливостей». Після перегляду Антоніна Іванівна запропонувала обговорити питання та дізнатися : Чи сподобався фільм? Які емоції виникли під час перегляду? Які бар’єри в житті героїв побачили? Як вони їх намагаються долати? Чи відомо учасникам засідання, яку допомогу отримують учні їхньої школи, які мають інвалідність і навчаються за допомогою інклюзії? Яким чином ви особисто можете сприяти інклюзії осіб з інвалідністю у житті вашої громади? Тощо… Далі учасники поділилися на групи і виконували завдання: одна група записувала, які права людей з ментальною інвалідністю дотримуються в Україні, а друга група – які порушуються. Після відведеного часу групи показали свої переліки. А учні 10-Б класу отримали творче домашнє завдання, скласти перелік добрих справ. Під час засідання у старших класах модератор використала матеріали підручника "Громадянська освіта".
Під час засідання у 8-В класі учасники переглянули і обговорили документальний фільм «Джованні та балет на воді». Дали відповідь на питання щодо які права і свободи вони знають, чи відповідає Конвенція про права людини змісту Конституції України. 
У фільмі розповідається про десятирічного Джованні, в якого є мрія: він хоче стати першим хлопчиком, який візьме участь у Чемпіонаті Нідерландів із синхронного плавання. Оскільки цей вид спорту вважається «дівчачим», не всі розуміють його прагнення. Але Джованні йде своєю дорогою… 
Після перегляду фільму обговорили чи були порушені права героя фільму Джованні і які саме права. Діти відповіли, що порушено його право займатися синхронним плаванням.
 
 
 

"День визволення", засідання медіаклубу "Єднання"

Рейтинг користувача:  / 0

29 жовтня в читальній залі Кривоозерської центральної районної бібліотеки відбулося засідання медіаклубу DocudaysUA "Єднання". Тема засідання: розглянути проблеми неможливості забезпечення основоположних прав та свобод людини в країнах з тоталітарною політичною системою влади, а також провести паралелі подій, відображених у фільмі, з реаліями, що відбуваються в Україні, як наслідок зовнішньої політики Росії. Учасниці засідання переглянули та обговорили фільм "День звільнення" режисерів Уґіс Олте та Мортена Траавіка.

Перед показом фільму модератор кіноклубу Антоніна Коваль порушила питання щодо проблеми забезпечення правового статусу людини в країнах з тоталітарною політичною системою влади, зосереджуючи увагу на тому, що така система правління характеризується агресивною зовнішньою політикою.

 

Під сповненим любові, але суворим керівництвом свого давнього фаната, який став режисером та культурним дипломатом, і на превеликий подив усього світу культовий гурт Laibach («Лайбах») з колишньої Югославії, а нині зі Словенії, став першим рок-гуртом в історії, який зіграв концерт у державі-фортеці Північна Корея. У протистоянні із жорсткими рамками ідеології та культурними відмінностями гурту насилу вдається пронести свої пісні крізь прогалини завбільшки з вушко голки в державній цензурі, перш ніж їх випускають до аудиторії, яка ніколи раніше не стикалася з альтернативним рок-н-ролом. А тим часом на кордоні між двома Кореями встановлюють гучномовці, які поширюють пропаганду, і ці країни оголошують про початок відліку часу до війни. Пагорби ожили… від звуків музики.

Онлайн кінопоказ стрічки «Віддалений гавкіт собак»

Рейтинг користувача:  / 0

28 серпня в читальній залі Кривоозерської центральної районної бібліотеки відбувся онлайн кінопоказ та обговорення стрічки «Віддалений гавкіт собак» данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта, в рамках засідання кіноклубу DocudaysUA «Єднання», модератор Антоніна Коваль.
У 2018 році фільм отримав головний приз студентського журі Docudays UA. Стрічка також боролася за звання кращого документального фільму Європейської кіноакадемії, входила до шортлиста американської кінопремії «Оскар». А нині номінована на новинну і документальну премію «Еммі» в категорії «Видатний документальний фільм про сучасні події».
У центрі сюжету – життя 10-річного хлопчика Олега, який живе зі своєю бабусею у селі на Донеччині поблизу лінії фронту. Після початку воєнних дій на Донбасі Олег із бабусею залишаються в селі і спостерігають за тим, як виїжджають інші. Між тим, життя стає дедалі складнішим, і війна все ніяк не закінчується.
Після перегляду фільму відбулося його обговорення: про його основну ідею та зйомку з асистентом режисера Азадом Сафаровим; про права дитини та життя дітей у «сірій зоні» з Оленою Розвадовською, головою правління у БО «Голоси дітей». 
Модерувала розмову Ксенія Шиманська, правозахисниця, директорка правозахисного департаменту ГО «Докудейз»

«Укриття»

Рейтинг користувача:  / 0

30 січня на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ. Учасники кіноклубу – учні 11 класу переглянули та обговорили з модератором Коваль Антоніною документальний фільм «Укриття» молодої режисерки з України Анастасії Максимчук. В якості експерта перед учасниками виступила вчитель біології вищої категорії Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 Прус Вікторія Петрівна.


Фільм висвітлює історію зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де громадяни занадто часто змушені діяти замість уряду.
Мета засідання - формування розуміння та сприйняття гуманізму як основи існування прав людини. Осмислення важливості відповідального ставлення до тварин та усвідомлення громадою наслідків жорстокого ставлення до тварин. Після перегляду фільму відбулося обговорення про охорону тварин в Україні на основі законодавчих документів. Учасники індивідуально заповнювали картку «Багатокомпонентний аналіз», яка містить такі колонки таблиці «Потреби людини», «Спільне» та «Потреби тварини». В групах учні працювали над пропозиціями розв’язання питання «Як запобігти появі безпритульних тварин у містах?».

 

«Джованні та балет на воді»

Рейтинг користувача:  / 0

8 листопада на базі Кривоозерського Будинку дитячої творчості відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці. На засідання були запрошені психологи шкіл Кривоозерського району.

 

У вступному слові модератор Антоніна Коваль розповіла присутнім про співпрацю з центральною районною бібліотекою, зокрема про діяльність кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання». Учасники переглянули та обговорили з модератором документальний фільм з колекції Docudays UA «Джованні та балет на воді», режисерки з Нідерландів Астрід Буссінк, який демонструється в рамках DOCU/Тижня проти булінгу Всеукраїнської Кампанії проти кібербулінгу.

Документальне кіно як освітній інструмент дозволяє максимально емоційно розкрити  проблему булінгу та не залишити нікого байдужим. У центрі фільму -  десятирічний Джованні, у якого є мрія: він хоче стати першим хлопчиком, який візьме участь у Чемпіонаті Нідерландів із синхронного плавання. Оскільки цей вид спорту вважається «дівчачим», не всі розуміють його прагнення. Але Джованні йде своєю дорогою, а Кім, його дівчина, чудово розуміє хлопця. Лишаючись на самоті, вони обговорюють своє майбутнє.

 


Після перегляду фільму відбулося обговорення, учасники утворили групи і працювали над запропонованими модератором ситуаціями, де визначали, різницю між конфліктом і булінгом. В якості експерта перед учасниками виступила заступник начальника Кривоозерського Бюро правової допомоги Гобела Катерина Олександрівна.

 

В роботі засідання прийняли участь: Федьків Наталія Костянтинівна директор навчально-методичного центру відділу освіти Кривоозерської райдержадміністрації, Коренюк Галина Теодозіївна, методист навчально-методичного центру відділу освіти та Кузьмінська Валентина Вікторівна, методист Центральної районної бібліотеки. 

До Дня пам'яті жертв депортації кримських татар

Рейтинг користувача:  / 0

Україна 18 травня відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар 1944 року.

 Члени клубу «Юний правознавець», випускники Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, спільно з членами кіноклубу Dokudaus UA «Єднання» з прав людини при  Кривоозерській ЦРБ КЗ «Кривоозерська  ЦБС», переглянули фільм «Боротьба Джамали»  режисера Елін Йонссон, видатної шведської журналістки. Молодь поділилась своїми знаннями про трагедію кримськотатарського народу, обговорили порушення прав людини і громадянина сьогодні в анексованому Криму.

  Президент  клубу «Юний правознавець» Олена Крохмаль запропонувала виготовити листівки з інформацією і розповсюдити їх серед учнів школи, жителів селища.

«Боротьба Джамали»

Рейтинг користувача:  / 0

 

 

 

4 травня на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ.  Учасники кіноклубу – учні 8 класу переглянули та обговорили з модератором Коваль А.І. документальний фільм  «Боротьба Джамали» шведської журналістки Елін Йонссон.

 

Джамала -  Сусанна Джамаладінова,  українська співачка кримськотатаро-вірменського походження,  народилася в Оші (Киргизька РСР) у родині кримського татарина і вірменки. Після переселення із Криму до цієї центральноазійської республіки під час Другої світової війни її родина повернулася до Криму лише у 1989 році. Її родичі по материній лінії були заможними вірменськими селянами, доки землю її прапрадіда не відібрали, а його самого не вислали до Оша. Щоб її родина мала змогу купити нерухомість у Криму, її мати мусила на чотири роки розлучитися із батьком і повернути собі дівоче прізвище. У ті часи радянська влада не дозволяла етнічним кримським татарам купувати нерухомість у Криму. Журналістка Елін Йонссон розповідає  історію співачки Джамали та її сім’ї в Україні і Криму, занурюючись в спогади пов’язані з депортацією Кримських татар та анексією Криму.

 

У вступному слові модератор Антоніна Іванівна розповіла про кінострічку та режисера. Учні підготували випереджувальні завдання про історію кримських татар  у 13 – 18 ст. та  становище кримських татар в Російській імперії. Гарним доповненням засідання стала виставка з  фотосвітлин відомих діячів кримсько-татарського народу. Потім відбувся перегляд фільму і його обговорення за участю в якості експерта Кернасовської  Олени Юріївни ,  заступника начальника Кривоозерського бюро правової допомоги.

 

Діти аналізували статті з Конституції України і Конвенції прав людини  та  визначали, які права людини були порушені під час анексії Криму лютого-березня 2014 року. Обговорили питання щодо назви фільму – Чому фільм називається «Боротьба Джамали» - це її власна боротьба чи всіх патріотів України? Що сподобалося в фільмі, які емоції викликав.

 

«Боротьба Джамали» - це дуже особистий і потужний портрет надзвичайно талановитої жінки, а також пісні і виступу, які пролили світло на історичні події та сучасну політичну ситуацію. Після перегляду учасники кіноклубу  поділилися своїми враженнями від фільму. 

 

Кузьмінська В.В., методист

 

 

 

 

Випадкове зображення

143670624_2894513487488999_160284746631518224_o.jpg

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 20%
Раз на тиждень - 32.7%
Кожен день - 38.2%
Жодного разу - 5.5%

Total votes: 55

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com