slide 1 slide 2 slide 3

Зараз на сайті

На сайті 7 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
56
89
554
442
354868
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

Онлайн кінопоказ стрічки «Віддалений гавкіт собак»

Рейтинг користувача:  / 0

28 серпня в читальній залі Кривоозерської центральної районної бібліотеки відбувся онлайн кінопоказ та обговорення стрічки «Віддалений гавкіт собак» данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта, в рамках засідання кіноклубу DocudaysUA «Єднання», модератор Антоніна Коваль.
У 2018 році фільм отримав головний приз студентського журі Docudays UA. Стрічка також боролася за звання кращого документального фільму Європейської кіноакадемії, входила до шортлиста американської кінопремії «Оскар». А нині номінована на новинну і документальну премію «Еммі» в категорії «Видатний документальний фільм про сучасні події».
У центрі сюжету – життя 10-річного хлопчика Олега, який живе зі своєю бабусею у селі на Донеччині поблизу лінії фронту. Після початку воєнних дій на Донбасі Олег із бабусею залишаються в селі і спостерігають за тим, як виїжджають інші. Між тим, життя стає дедалі складнішим, і війна все ніяк не закінчується.
Після перегляду фільму відбулося його обговорення: про його основну ідею та зйомку з асистентом режисера Азадом Сафаровим; про права дитини та життя дітей у «сірій зоні» з Оленою Розвадовською, головою правління у БО «Голоси дітей». 
Модерувала розмову Ксенія Шиманська, правозахисниця, директорка правозахисного департаменту ГО «Докудейз»

«Укриття»

Рейтинг користувача:  / 0

30 січня на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ. Учасники кіноклубу – учні 11 класу переглянули та обговорили з модератором Коваль Антоніною документальний фільм «Укриття» молодої режисерки з України Анастасії Максимчук. В якості експерта перед учасниками виступила вчитель біології вищої категорії Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 Прус Вікторія Петрівна.


Фільм висвітлює історію зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де громадяни занадто часто змушені діяти замість уряду.
Мета засідання - формування розуміння та сприйняття гуманізму як основи існування прав людини. Осмислення важливості відповідального ставлення до тварин та усвідомлення громадою наслідків жорстокого ставлення до тварин. Після перегляду фільму відбулося обговорення про охорону тварин в Україні на основі законодавчих документів. Учасники індивідуально заповнювали картку «Багатокомпонентний аналіз», яка містить такі колонки таблиці «Потреби людини», «Спільне» та «Потреби тварини». В групах учні працювали над пропозиціями розв’язання питання «Як запобігти появі безпритульних тварин у містах?».

 

«Джованні та балет на воді»

Рейтинг користувача:  / 0

8 листопада на базі Кривоозерського Будинку дитячої творчості відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці. На засідання були запрошені психологи шкіл Кривоозерського району.

 

У вступному слові модератор Антоніна Коваль розповіла присутнім про співпрацю з центральною районною бібліотекою, зокрема про діяльність кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання». Учасники переглянули та обговорили з модератором документальний фільм з колекції Docudays UA «Джованні та балет на воді», режисерки з Нідерландів Астрід Буссінк, який демонструється в рамках DOCU/Тижня проти булінгу Всеукраїнської Кампанії проти кібербулінгу.

Документальне кіно як освітній інструмент дозволяє максимально емоційно розкрити  проблему булінгу та не залишити нікого байдужим. У центрі фільму -  десятирічний Джованні, у якого є мрія: він хоче стати першим хлопчиком, який візьме участь у Чемпіонаті Нідерландів із синхронного плавання. Оскільки цей вид спорту вважається «дівчачим», не всі розуміють його прагнення. Але Джованні йде своєю дорогою, а Кім, його дівчина, чудово розуміє хлопця. Лишаючись на самоті, вони обговорюють своє майбутнє.

 


Після перегляду фільму відбулося обговорення, учасники утворили групи і працювали над запропонованими модератором ситуаціями, де визначали, різницю між конфліктом і булінгом. В якості експерта перед учасниками виступила заступник начальника Кривоозерського Бюро правової допомоги Гобела Катерина Олександрівна.

 

В роботі засідання прийняли участь: Федьків Наталія Костянтинівна директор навчально-методичного центру відділу освіти Кривоозерської райдержадміністрації, Коренюк Галина Теодозіївна, методист навчально-методичного центру відділу освіти та Кузьмінська Валентина Вікторівна, методист Центральної районної бібліотеки. 

До Дня пам'яті жертв депортації кримських татар

Рейтинг користувача:  / 0

Україна 18 травня відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар 1944 року.

 Члени клубу «Юний правознавець», випускники Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, спільно з членами кіноклубу Dokudaus UA «Єднання» з прав людини при  Кривоозерській ЦРБ КЗ «Кривоозерська  ЦБС», переглянули фільм «Боротьба Джамали»  режисера Елін Йонссон, видатної шведської журналістки. Молодь поділилась своїми знаннями про трагедію кримськотатарського народу, обговорили порушення прав людини і громадянина сьогодні в анексованому Криму.

  Президент  клубу «Юний правознавець» Олена Крохмаль запропонувала виготовити листівки з інформацією і розповсюдити їх серед учнів школи, жителів селища.

«Боротьба Джамали»

Рейтинг користувача:  / 0

 

 

 

4 травня на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося виїзне засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ.  Учасники кіноклубу – учні 8 класу переглянули та обговорили з модератором Коваль А.І. документальний фільм  «Боротьба Джамали» шведської журналістки Елін Йонссон.

 

Джамала -  Сусанна Джамаладінова,  українська співачка кримськотатаро-вірменського походження,  народилася в Оші (Киргизька РСР) у родині кримського татарина і вірменки. Після переселення із Криму до цієї центральноазійської республіки під час Другої світової війни її родина повернулася до Криму лише у 1989 році. Її родичі по материній лінії були заможними вірменськими селянами, доки землю її прапрадіда не відібрали, а його самого не вислали до Оша. Щоб її родина мала змогу купити нерухомість у Криму, її мати мусила на чотири роки розлучитися із батьком і повернути собі дівоче прізвище. У ті часи радянська влада не дозволяла етнічним кримським татарам купувати нерухомість у Криму. Журналістка Елін Йонссон розповідає  історію співачки Джамали та її сім’ї в Україні і Криму, занурюючись в спогади пов’язані з депортацією Кримських татар та анексією Криму.

 

У вступному слові модератор Антоніна Іванівна розповіла про кінострічку та режисера. Учні підготували випереджувальні завдання про історію кримських татар  у 13 – 18 ст. та  становище кримських татар в Російській імперії. Гарним доповненням засідання стала виставка з  фотосвітлин відомих діячів кримсько-татарського народу. Потім відбувся перегляд фільму і його обговорення за участю в якості експерта Кернасовської  Олени Юріївни ,  заступника начальника Кривоозерського бюро правової допомоги.

 

Діти аналізували статті з Конституції України і Конвенції прав людини  та  визначали, які права людини були порушені під час анексії Криму лютого-березня 2014 року. Обговорили питання щодо назви фільму – Чому фільм називається «Боротьба Джамали» - це її власна боротьба чи всіх патріотів України? Що сподобалося в фільмі, які емоції викликав.

 

«Боротьба Джамали» - це дуже особистий і потужний портрет надзвичайно талановитої жінки, а також пісні і виступу, які пролили світло на історичні події та сучасну політичну ситуацію. Після перегляду учасники кіноклубу  поділилися своїми враженнями від фільму. 

 

Кузьмінська В.В., методист

 

 

 

 

«Край електросміття»

Рейтинг користувача:  / 0

31 жовтня в рамках діяльності кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ відбулося виїзне засідання на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Учні 7-8 класів переглянули документальний фільм «Край електросміття», режисера з Австралії Девіда Феделя. 

До найбільш гострих проблем міст і інших населених пунктів відноситься проблема видалення і переробки твердих побутових і промислових відходів, що в значній мірі визначає санітарно-епідеміологічне благополуччя населених місць. Чи ви колись замислювалися над тим, що відбувається з електронікою, яка відслужила своє? Щороку у світі накопичується майже 50 мільйонів тонн електронного сміття. Значну частину вживаних і непотрібних електротоварів із розвинених країн звозять до країн третього світу. Більшість із них нелегально експортується як секонд-хенд, хоча насправді це непотріб. Цей фільм – без діалогів та авторських коментарів – являє собою дослідження нерегульованого повторного використання електронного сміття у Гані. Тут, у Західній Африці, електроніка геть не така, якою ми звикли бачити її на прилавках магазинів.

На прикладі місцевості Агбогблоші, у республіці Гані, що являється найбільшим звалищем електронного сміття у всьому світі, автор відображає не тільки глобальну екологічну катастрофу, але й питання прав людини. 

Модератор кіноклубу, Коваль Антоніна Іванівна, розповіла про три покоління прав людини та місце екологічних прав (третє місце) у міжнародних документах; екологічні права у Конституції України та інших нормативних актах.

Під час показу фільму учасники записували екологічні права, які порушено у фільмі та активно їх обговорювали. Потім розділившись на групи визначали екологічні проблеми рідного селища Криве Озеро і презентували їх. В якості експерта перед учасниками виступила вчитель біології, волонтер Прус Вікторія Петрівна, яка опікується проблемами порушення екологічних прав селища Криве Озеро та підтримала пропозиції учнів і пообіцяла донести їх до відома Кривоозерської селищної ради.

Кузьмінська В., методист Кривоозерської ЦРБ

 

«Габріель повідомляє з чемпіонату світу»

Рейтинг користувача:  / 0

       «Бразильський хлопчик Ґабріель Матос був зовсім маленьким, коли дізнався, що Світовий кубок-2014 відбуватиметься в його рідній країні. Він не здогадується, що його життя до того часу стане з ніг на голову. Аби привезти сотні тисяч уболівальників на футбольний стадіон, прокладають залізницю просто через квартал, де живе Ґабріель. Будинки зносять, родини змушені переїжджати, і навіть майданчик, на якому місцеві діти грають у футбол, скоро зникне. Для Ґабріеля усе це стає жахіттям. Хлопчик обурений нерівністю у своєму місті і викладає у свій блог відеозапис того, як бульдозери зносять його район. Стаючи журналістом, він намагається захистити свої права».  Ось сюжет фільму «Габріель повідомляє з чемпіонату світу», режисера з Нідерландів Ельс ван Дриля, який переглянули 30 травня учні 10-х класів Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 - учасники виїзного засідання кіноклубу Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці. Під час засідання модератор Антоніна Коваль запропонувала скласти учасникам асоціативний кущ «Права дитини» та попрацювати в групах і виявити, які саме права дитини порушено у фільмі; творче завдання – придумати кінцівку фільму: «Як склалися долі Габріеля, Вестлі та інших». Бурхливі емоції викликала дискусія «Чи є проблеми підняті Габріелем актуальними в Україні?».

 

Кузьмінська Валентина, методист

«Лізо, ходи додому!»

Рейтинг користувача:  / 0

      25 травня відбулося виїзне засідання кіноклубу Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.Учні 8-9-х класів переглянули документальний фільм «Лізо, ходи додому!», литовського режисера Оксани Бурої.

В переддень до кінопоказу учасники отримали від модератора Антоніни Коваль випереджальне завдання – підготувати проект «Моя сім’я» та презентували свої напрацювання перед початком перегляду фільму.

За сюжетом фільму маленька Ліза постійно кудись тікає. Її життя похмуре й жорстоке, тому вона шукає прихистку в природи, де в неї свій світ – там панують ігри, музика й магія. В дівчинки настільки багата уява, що вона примудряється переживати нескінченні запої батьків. Найбільш приголомшливим у цьому фільмі є те, що він дозволяє усвідомити жах ситуації, але не піддатися темряві гнітючих подій на екрані. У стрічці немає спроб подати якийсь соціологічний зріз – це радше результат бажання якомога правдивіше зафіксувати дорослий світ крізь незіпсутість дитячого сприйняття. Подібно до ранніх фільмів Лінн Ремзі, ця робота стала однією із найпрекрасніших творів про дитинство.

Емоції після перегляду різні - обурення поведінкою матері дівчинки, нерозуміння того, як можна так погано ставитись до своєї дитини, відсутність материнської любові та ласки до дочки, яка так цього потребувала, пекучий біль в серці та неприязнь до її матері, співпереживання до дівчинки.

Кінострічка висвітлює соціальні проблеми сім’ї, показує нам як важливо жити в сім’ї, де панує любов, доброта та взаєморозуміння.

Після перегляду кожен з учасників висловив свою думку від побаченого та поділився епізодами, які найбільше вразили. По завершенні засідання учні поділилися на дві групи та виконували завдання модератора – писали листи дівчинці Лізі та її мамі. 

Кузьмінська Валентина, методист

 

 
 

«Абетка»

Рейтинг користувача:  / 0

         17 березня в кабінеті громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (модератор – вчитель суспільних дисциплін Коваль А.І.) відбулося чергове виїзне засідання кіноклубу Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській ЦРБ з учнями 9-х класів. На даному засіданні учні  навчалися аналізувати твори кіномистецтва, розуміти  авторські ідеї та засоби, якими вони втілюються. До уваги учнів модератор запропонувала переглянути документальний фільм "Абетка" естонського режисера Мадлі Ляене та  дізнатися,  як  у Ліберії,  одній  з  африканських  країн, громадяни можуть здобути освіту.

Понад  20%  дорослого  населення  у  світі  (близько  776  мільйонів  дорослих  людей,  в  основному  жінок),  не вміють писати і читати. Право на освіту — одне з найважливіших прав дитини. Історія героїні фільму демонструє, наскільки важливе забезпечення державою можливості отримання освіти для всіх дітей. Веле — 19 років. Усе, чого вона прагне, — це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне  ім’я  після  довгих  років  громадянської  війни в Ліберії, означає крок до незалежності — подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

           Операторська  робота  у  стрічці  дуже  виразна  —  автори  фільму  використовують  художньо-зображальні  засоби:  колір,  світло,  монтаж,  музику,  зображальні  підказування,  щоб  допомогти глядачам  розібратися,  на  чиєму  вони  боці,  посилити  сприйняття  сюжету.  Після  перегляду  фільму учні спробували поясніти, як художньо-зображальні засоби впливають на наше сприйняття змісту фільму, на розуміння авторської ідеї.

 В засіданні кіноклубу взяли участь працівники Кривоозерської центральної районної бібліотеки - методист Валентина Кузьмінська та бібліотекар юнацької кафедри видачі літератури відділу обслуговування Вікторія Гончарук.

 

Кузьмінська В., методист.

Випадкове зображення

dsc03173.jpg

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 20%
Раз на тиждень - 32.7%
Кожен день - 38.2%
Жодного разу - 5.5%

Total votes: 55

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com