slide 1 slide 2 slide 3

Зараз на сайті

На сайті 6 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
65
114
688
4495
354036
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

Історія Маломечетнянської сільської бібліотеки

Рейтинг користувача:  / 0

В північно- західному куточку Миколаївської області, серед буйної й розкішної природи знаходиться село Мала Мечетня. В селі проживають справжні господарі, умільці, співаки і хлібороби.

Маломечетнянська сільська бібліотека була відкрита в 1948 році в старому клубі. Книги розміувалися в двох невеликих шафах. Всі розуміли, що поліпшенню обслуговування трудівників села, наближення книги до читачів заважало тісне і непристосоване приміщення бібліотеки.

В 50-х роках сільська рада перевела бібліотеку в інше теж старе, але просторе приміщення. Бібліотека поповнювалася новою літературою, яку регулярно отримувала з обласного бібколектора. Всі ці роки бібліотекою завідувала Заболотна-Усатюк Надія Петрівна. В 1966 році  було призначено нову завідуючу Бузевич – Їзуїту Світлану Григорівну. 43 роки вона віддала улюбленій справі, без якої не могла уявити своє життя. З них 16 років бібліотека носила звання «Бібліотека відмінної роботи». В 1970 році місцевий колгосп «Радянська Україна»  побудував новий, гарний Будинок культури, де була кімната для бібліотеки. В новому приміщенні надавався вільний доступ до книжкового фонду.  Створювалися алфавітний, систематичний каталоги, систематична картотека статей. Складалися індивідуальні плани читання, проводилися усні журнали, Дні інформації, Дні спеціаліста.

Протягом 1975-1980  рр. зріс книжковий фонд бібліотеки з 8,5 тисячі до 11 000 книг,а читачів до 900 осіб. Щороку колгосп «Радянська Україна» виділяв по 200-300 крб. на придбання літератури.

1980 – на виробничих дільницях колгоспу проводилися огляди літератури, голосні читки-бесіди, оформлювалися книжкові виставки.

В 2008 році бібліотека обслужила 500 читачів і видала 8012 примірників. Створено Раду та актив бібліотеки, справжніх ентузіастів і любителів книги, які надають велику допомогу бібліотеці в проведенні масових заходів.

З 2009 року  розпочала працювати в краєзнавчому напрямку.

З 2010 по 2012 продовжувала бібліотечну справу Сніжана Василівна Стратієнко.

За час її перебування на посаді бібліотекаря бібліотека була досить гарно оформлена, завжди було чисто і затишно, діти не йшли, а бігли в бібліотеку, щоб Сніжана Василівна провела з ними цікаву літературну гру чи вікторину.

Пріоритетним напрямком роботи Маломечетнянської сільської бібліотеки є підвищення інформаційної, виховної, пізнавальної, культурологічної  та навчальної функцій. У своєму духовному розвитку дитина повинна спиратися на живу історію, культуру, духовні традиції, історичний досвід взаємодії та взаєморозуміння народу. Тому в роботі Сніжана Василівна намагалася найбільше  приділити уваги роботі з читачами по залученню їх до книги, формуванню читацьких інтересів.

Модель бібліотеки –Родинне краєзнавство.

Краєзнавча бібліографічна діяльність Маломечетнянської бібліотеки включає в себе перш за все, ведення краєзнавчої картотеки статей. Бібліотекар  веде родовідні альбоми родин  села. Вже створено декілька альбомів: сім’ї вчителів Шпаків, родини хліборобів Швеців та Шайди. Створено такі папки: «Видатні люди села», «Мала Мечетня», «Історія села Мала Мечетня».

В березні 2012 року бібліотеку прийняла Людмила Юзефівна Свєтікова, яку перевили з Ониськівської сбф.

Бібліотека обслуговує 503 читача. Книжковий фонд нараховує 5152 примірників книг. Бібліотека тісно співпрацює із сільською радою,сільським клубом, місцевим «народним» краєзнавчим музеєм, школою.

 

Нагороди та відзнаки: Почесна грамота об’єднаної профспілки працівників культури (2007), грамота відділу культури і туризму (2011)

 

Використані джерела:

Книга сумарного обліку.

Річний звіт.- 2010, 2011.

Спогади С.Г. Бузевич.

Випадкове зображення

dscn4180.jpg

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 20%
Раз на тиждень - 32.7%
Кожен день - 38.2%
Жодного разу - 5.5%

Total votes: 55

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com