slide 1 slide 2 slide 3

Вхід для користувачів

Зараз на сайті

На сайті 9 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
29
140
169
1171
375100
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

«Заробітчанський шлях»: засідання кіноклубу "Єднання"

Рейтинг користувача:  / 0

«Немає сильнішого й пекучішого страждання, ніж покидання рідного краю» - зауважував ще давньогрецький драматург Евріпід.Дедалі більше українців виїжджає на заробітки за кордон. Тема трудової міграції в Україні залишається актуальною в останнє десятиліття. За статистикою Національного банку України лише з січня по вересень 2020 року українські заробітчани переказали з-за кордону 8,5 міліардів доларів…

15 березня на базі Кривоозерської  Центральної бібліотеки відбулося засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання». Учасники кіноклубу – учні 8-Б класу Кривоозерського №1 ЗЗСО І-ІІІ ступенів переглянули та обговорили з модератором Коваль Антоніною документальний фільм «Заробітчанський шлях» режисерки  Олени Федюк. Мета засідання:сформувати розуміння конституційних прав людини, особливо права на працю. В якості експерта перед учасниками виступила заступник начальника Кривоозерського бюро правової допомоги Гобела Катерина.

Фільм слідує за ходою чи не єдиної у світі заробітчанської прощі – 10-денного пішого паломництва із Самбора до Зарваниці, присвяченого і організованого українськими трудовими мігрантами та їхніми сім'ями. Під час ходи і спільних молитов паломники не лише отримують благодать, але і мають змогу поділитися своїм досвідом за кордоном та возз'єднатися з відчуженими за роки міграції сім'ями. Вони намагаються подолати нищівні стереотипи та почуття провини за міграцію. В умовах повної зневіри до держави церква постає хоча й суперечливим, та мало не єдиним рушієм соціального і політичного спротиву.

 

Питання, що пропонувалися для обговорення:«Що таке трудова міграція»,«причини, які змушують виїжджати на роботу за межі України», «визначення позитивних та негативних наслідків міграції для родин та України в цілому».Робота в групах:учасники працювали з ІІ розділом Конституції України.Особливу увагу приділено ст. 43 ( право на працю) і учні висловили власне розуміння порушення права на працю. У вправі «Законодавець» учасники «одягнули» капелюшки  депутатів Верховної Ради України і протягом 10 хвилин розробляли законопроєкт «Про  захист мігрантів з України». 


Бібліотека в сучасному форматі.

Рейтинг користувача:  / 0

26 лютого у Кривоозерській Центральній бібліотеці відбувся семінар. Серед питань, що виносились на розгляд були: «Креативність, як необхідний принцип роботи сучасного бібліотекаря», Аналізування планів та звітів. Підведення підсумків роботи бібліотек системи за 2020 рік та завдання на 2021 рік. Ці питання висвітлювали Раїса Черепанова, директор та Валентина Кузьмінська, методист.

Про підготовку до суцільних та вибіркових перевірок бібліотечних фондів та передачу фондів у сільських бібліотеках інформувала Ольга Баранова, бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури. У роботі наради прийняла участь начальник відділу розвитку культури і туризму Броніслава Чернега. У своєму змістовному виступі, Броніслава Михайлівна, дала об’єктивну оцінку роботи бібліотечної системи, відмітила позитивну роботу багатьох сільських бібліотек, які активні у своїй роботі і соціальних мережах. Особливу увагу звернула на роботу тих сільських бібліотек, про яких мало що чути… чому не публікуються на сторінках преси, не висвітлюються у соціальній мережі. Перед бібліотекарями було, виходячи із реалій сьогодення, поставлено конкретні і глобальні завдання на покращення роботи книгозбірень. Як приклад однієї з форм роботи, працівники Центральної бібліотеки провели інсценований літературний захід до 150 річниці від дня народження Лесі Українки.


"Нехай мої струни лунають... ": до 150 річчя від дня народження Лесі Українки

Рейтинг користувача:  / 0

23 лютого, в читальній залі Кривоозерської Центральної бібліотеки відбулась літературно-мистецька година «Нехай мої струни лунають…», присвячена 150 річчю від дня народження найславнішої української поетеси Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач). На захід завітали учні Кривоозерського професійно-аграрного ліцею груп №19 та №28 з викладачами Романюк Тетяною Володимирівною та Бойко Людмилою Миколаївною. Бібліограф Алла Лаврик презентувала молоді виставку, яка функціонує у фойє бібліотеки «Любов. Страждання. Боротьба… і Слово».

Ведучі заходу бібліотекарі - Ріта Вусатенко та Світлана Бардичевська розповідали молоді про життєвий та творчий шлях поетеси, її палке кохання, боротьбу з підступною хворобою, яку так і не вдалося подолати. Велика дочка України втілила в своїй творчості кращі почуття свого народу - його гідність, його мужність, його непохитність у боротьбі за свободу й правду, його горду силу. Вона безсмертна, як безсмертний народ.

Звучала Лесина поезія з вуст поетеси (роль виконувала Алла Лаврик) та  в записі пісні покладені на її ліричні вірші. Насамкінець учасники здійснили віртуальну подорож по літературно-меморіальному музею Лесі Українки у с. Колодяжне.

 

Леся Українка прожила хоч і коротке, проте надзвичайно цікаве життя – життя сповнене любові, добра, сили волі, мужності і краси.

Новинки від Українського інституту книги

Рейтинг користувача:  / 0

Емоції зашкалюють! Стільки гарних, яскравих, цікавих за змістом, відмінної якості – аж 827 україномовних книг (510 для дітей і 317 для дорослих) надійшло в Кривоозерську Центральну бібліотеку в рамках Програми поповнення бібліотечного фонду від Українського інституту книги  (Український інститут книги )

Книги різноманітної тематики: історичні, психологічні, виховання дітей з особливими потребами, відповідальне батьківство, українська і зарубіжна художня та інша література. Серед дитячих книг – нові ілюстровані казки, довідники й інші цікаві художні та пізнавальні видання для дітей і підлітків. Їх не можливо переплутати з іншими книгами, адже вся книжкова продукція буде промаркованою спеціальною фірмовою наліпкою, на якій зазначено «Ця книга у бібліотеці завдяки УІК».

Ми щиро дякуємо Українському інституту книги за такий подарунок і сподіваємось на подальшу співпрацю.

Слова подяки, за  організацію та доставку  літератури до Кривоозерської Центральної бібліотеки, висловлюється керівникам Кривоозерської селищної ради,  працівникам відділу освіти, молоді та спорту, сектору  розвитку культури та туризму Кривоозерської селищної ради.

Наразі книги проходять технологічну обробку, але зовсім скоро кожен користувач бібліотеки зможе вибрати книгу на свій смак.

 

Випадкове зображення

 p4300143.jpg

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 20%
Раз на тиждень - 32.7%
Кожен день - 38.2%
Жодного разу - 5.5%

Total votes: 55

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com