slide 1 slide 2 slide 3

Вхід для користувачів

Зараз на сайті

На сайті 15 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
39
633
39
12297
427899
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

«Яке прекрасне поетичне слово! Воно не світ, а всі світи»

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 
    Літературно – поетична галерея за темою «Яке прекрасне поетичне слово! Воно не світ, а всі світи», пройшла 21 березня у читальному залі Кривоозерської центральної районної бібліотеки до Всесвітнього дня поезії.
Поезія, як океанська хвиля 
бурхлива й тиха водночас.
Думкам дарує ніжності вітрила, 
щоб гостротою правди покарати нас
Поет - це той, хто пробиває мури 
Та вміє словом душу прокричать. 
     У поезії є своє народження, день народження, так як і у людини, поезія має свою історію. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у 
Парижі, де знаходиться штабквартира ЮНЕСКО. 
„Поезія, говориться в рішенні ЮНЕСКО,— може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.
Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний послугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям. Всесвітній день поезії був призначений на 21 березня. (ДЕНЬ ВЕСНЯНОГО РІВНОДЕННЯ). Це свято відзначається з 1999 року. 
Мета заходу: Ознайомити гостей та учнів з історією Всесвітнього дня поезії; вдосконалювати навички виразного читання творів різних жанрів митців поезії, розвивати творче мислення, уміння аналізувати прочитане; виховувати любов до рідного краю, почуття часу», точність та влучність слова. 
Бібліограф ЦБС  Алла Лаврик  підготувала книжкову виставку до дня поезії «Поезія – то серця мова», з якою знайомилися учні та дорослі. Наша поетична галерея присвячена  поетам Миколаївщини ювілярам літераторам – краянам.
На наш захід ми запросили молодого поета з села Криве Озеро, учасника АТО, члена районного поетичного клубу «Автограф душі», що працює при районній бібліотеці - Віктора Стругая, який приємно дивував присутніх своїми творами. Поет - початківець прийшов разом з дружиною, яка підтримує його в усьому. А учні 27 групи Кривоозерського професійно-аграрного ліцею Катя Качанова, Єва Коваленко, Танюша Грановська, Оксана Кічмаренко підготували і декламували нам твори літераторів – краян: Анатолія Ластовецького, Марка Лисянського, Павла Єлагіна, Миколи Аркаса, Анатолія Малярова. Звучали й твори найправдивішої поетеси сучасності Ліни Костенко.
Людмила Зелененька, завідувач сектора культури РДА подякувала за чудовий захід і зачитала твір невідомого автора, твори – рукопис якого датуються 1944- 1945 роками. Ю.Ю.Зеленська, майстер виробничого навчання, пройнявшись ліричним настроєм, також подякувала за змістовний відпочинок і особливу увагу приділила молодому поету Кривоозерщини Віктору Стругаю за дійсно талановиті твори та побажала творчих злетів і родинного тепла.
Підсумовуючи захід, директор Раїса Черепанова зауважила: «Сьогодні ми слухали поезію різних авторів. Вони всі різні, але їх об’єднує одне прагнення – зробити світ кращим, добрішим, духовно багатшим. Отже, любіть поезію,читайте її. Поки вам хочеться чогось гарного, величного. Поки ваша душа співає чи плаче,бо в поезії ви завжди знайдете відповідь на багато питань». Літературно – поетичну галерею підготували Ріта Вусатенко, Алла Лаврик, Валентина Кузьмінська та Вадим Тхорук.

 

Випадкове зображення

img_20210518_100404.jpg

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 20%
Раз на тиждень - 32.7%
Кожен день - 38.2%
Жодного разу - 5.5%

Total votes: 55

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com