slide 1 slide 2 slide 3

Вхід для користувачів

Зараз на сайті

На сайті 24 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
13
633
13
12271
427873
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

«Заробітчанський шлях»: засідання кіноклубу "Єднання"

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

«Немає сильнішого й пекучішого страждання, ніж покидання рідного краю» - зауважував ще давньогрецький драматург Евріпід.Дедалі більше українців виїжджає на заробітки за кордон. Тема трудової міграції в Україні залишається актуальною в останнє десятиліття. За статистикою Національного банку України лише з січня по вересень 2020 року українські заробітчани переказали з-за кордону 8,5 міліардів доларів…

15 березня на базі Кривоозерської  Центральної бібліотеки відбулося засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання». Учасники кіноклубу – учні 8-Б класу Кривоозерського №1 ЗЗСО І-ІІІ ступенів переглянули та обговорили з модератором Коваль Антоніною документальний фільм «Заробітчанський шлях» режисерки  Олени Федюк. Мета засідання:сформувати розуміння конституційних прав людини, особливо права на працю. В якості експерта перед учасниками виступила заступник начальника Кривоозерського бюро правової допомоги Гобела Катерина.

Фільм слідує за ходою чи не єдиної у світі заробітчанської прощі – 10-денного пішого паломництва із Самбора до Зарваниці, присвяченого і організованого українськими трудовими мігрантами та їхніми сім'ями. Під час ходи і спільних молитов паломники не лише отримують благодать, але і мають змогу поділитися своїм досвідом за кордоном та возз'єднатися з відчуженими за роки міграції сім'ями. Вони намагаються подолати нищівні стереотипи та почуття провини за міграцію. В умовах повної зневіри до держави церква постає хоча й суперечливим, та мало не єдиним рушієм соціального і політичного спротиву.

 

Питання, що пропонувалися для обговорення:«Що таке трудова міграція»,«причини, які змушують виїжджати на роботу за межі України», «визначення позитивних та негативних наслідків міграції для родин та України в цілому».Робота в групах:учасники працювали з ІІ розділом Конституції України.Особливу увагу приділено ст. 43 ( право на працю) і учні висловили власне розуміння порушення права на працю. У вправі «Законодавець» учасники «одягнули» капелюшки  депутатів Верховної Ради України і протягом 10 хвилин розробляли законопроєкт «Про  захист мігрантів з України». 


Випадкове зображення

img_20210817_151248.jpg

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 20%
Раз на тиждень - 32.7%
Кожен день - 38.2%
Жодного разу - 5.5%

Total votes: 55

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com