slide 1 slide 2 slide 3

Зараз на сайті

На сайті 28 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
45
633
45
12303
427905
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

Природа краю

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 

 

Кривоозерщина розмістилася одразу в двох зонах – північно- західному степу та південному лісостепу. Саме цим двом зонам і відповідають грунтово-кліматичні умови, ландшафт, флора та фауна Кривоозерщини.

Кривоозерський район займає площу 81443 га (3,2% загальної території області).

Район розташований в північно-заходній частині Миколаївської області та знаходиться в межах Причорноморської низовини. Рельєф низовинний, грунтовий покрив в основному складається з південних чорноземів, по долинах річок—лучно-чорноземні грунти
         Товщина профілю чорноземів складає 90-95см, вміст гумусу в орному шарі - від 4,5 до 5,8%.
         З природних багатств відома в Україні, Молдові та далекому зарубіжжі мінеральна сульфатно-хлоридно-гідрокарбонатна магнієво-карбонатна вода, розливом і реалізацією якої займається ЗАТ «Кривоозерська харчосмакова фабрика».
Згідно агрокліматичного районування, район відноситься до південно-західних регіонах області, що характеризуються континентальним, теплим, помірно посушливим кліматом, середньорічна температура повітря яких + 10 ◦ С. Характерні: тривале жарке мало-дощове літо, коротка тепла осінь, коротка малосніжна зима, рання тепла коротка весна. Середньомісячна температура повітря січня - 4,5 ◦ С морозу, липня - 21,2 ◦ С тепла. Абсолютний максимум +38-39 ◦ С, абсолютний мінімум -27-30 ◦ С. Тривалість безморозного періоду 155-180 днів.

Опадів 450 мм на рік, більша частина їх випадає в теплий період.

Весну з півдня несуть перелітні птахи і особливо колонії шпаків. Весною прилітають журавлі, не менш  цікаві чорногузи (лелеки). За своєю чисельністю та різноманітністю водоплавні птахи переважають інші, які мешкають у наших  краях. Серед них качки-лисухи, крякви, водяні кури та ін. У нашій місцевості гніздяться жайворонки, перепілки, фазани, куріпки.

Водні ресурси: річки Південний Буг, Кодима, Бульбока, Гнидюка; є також 137 водоймищ-ставків, загальною площею 368,5.

З рослин в нашому районі чи не першими «просипаються» весною ніжні підсніжники, а також прекрасні блакитні проліски. Ще здалеку вабить весною своєрідними квітками-вогниками горицвіт. Флора луків на Кривоозерщині характерна представниками злаків, а також м'ятою, деревієм, полином, мати-мачухою.

Представниками фауни на Кривоозерщині є дикі свині, козулі, ондатри, байбаки. Поголів'я старожилів краю - зайців, лисиць, куниць, тхорів, борсуків та вовків значно зменшилось. Вовків фактично повністю знищили.

Майже 1900 га Кривоозерських земель займають лісові насадження. З кожним роком у нашому районі стає все більше зелених масивів, в яких ростуть незвичні для нашого краю ялина і самшит.

Основні лісові масиви на Кривоозерщині посаджені після 1917 року.  В 1966 році було створено Берізківське лісництво, якому підпорядковано 6 урочищ. Це державний пам’ятник природи місцевого значення “Луканівка”, урочище “Тридуби”, урочище “Ониськове”, урочище “Берізки”, урочище “Велика Мечетня”, державне заповідне урочище “Курячі Лози”. Урочище “Курячі Лози” - це реліктовий масив природного походження — відгалузок славно відомих «чорних» лісів Вінниччини.

Згадаємо сторінки історії. Для охорони південних кордонів країни царський уряд влаштовує на нашій території військові поселення. Кращі землі, як правило потрапляють до генералів, офіцерів та поміщиків. Вони зводили гарні маєтки, садили парки, сади та ліси. Ось хоча б історія саківської ферми”. Імператриця Катерина подарувала генералу 360 га відмінного поля. Ліс, що залишився з того часу на Тридубівській землі нині займає понад сто гектарів і належить держлісофонду України. За короткий строк на північному схилі річки Гнилюхи було збудовано великий і гарний триповерховий будинок з численними господарськими приміщеннями, які винесено за водойму та струмок.

Ще один струмок - постійне джерело найчистішої питної води, що брав початок нижче панського будинку, став місцем спорудження гарного ставка, дно якого було викладено гранітними плитами. По обидва боки ставка красувалися гарні альтанки: картину домальовували білі лебеді на ставку. Від будинку до водойми простягнувся прекрасний садок. Променями від маєтку розходились трояндові та бузкові алеї. Навколо будинку та саду, заклали ліс на площі 80 гектарів. Причому висаджували переважно дорогоцінні породи дерев: бук, граб амурський та грецький горіх, дуб, ясен, липу, в'яз та ін. Окрасою чарівного куточка природи були також плакучі верби, тополі, свідина, інші дерева, частина з яких була завезена сюди з країн Середземномор'я.


Випадкове зображення

img_20210601_125602.jpg

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 20%
Раз на тиждень - 32.7%
Кожен день - 38.2%
Жодного разу - 5.5%

Total votes: 55

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com