Зараз на сайті

На сайті 33 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
422
924
4017
23544
511347
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

Свята Трійця береже

Рейтинг користувача:  / 0

20 червня християни відзначають День Святої Трійці – одне з найбільших християнських свят, яке припадає на 50-й день від Великодня. Для нагадування читачам про свято в Кривоозерській центральній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Свята Трійця, єднає, надихає, береже». На ній представлено літературу про День Святої Трійці з різноманітною інформацією про виникнення свята, його історію і традиції, про культуру та побут українського народу, православні свята, звичаї, обряди, прикмети та повір’я. Також представлені видання про цілющі трави, народну медицину, лікарські рослини, поради та рецепти знахарів, містить книги про приготування українських страв. Вашу увагу привернуть: книги „Український рік" та „Дідух" Василя Скуратівського, а також „Українці: Свята. Традиції. Звичаї", „Українське народознавство", „Православні свята та народні звичаї" та багато інших цікавих видань. Ляльки мотанки Тетяни Рибки, ікона Святої Трійці та вишитий рушник Людмили Берізки ,внесли яскравий колорит у виставку літератури. Традиції святкування Дня Святої Трійці не втрачені в наш час, а вивчаються і відроджуються. Без сумніву, це зацікавить читачів різного віку, особливо тих, кому небайдужа духовна спадщина і культура українського народу. Запрошуємо вас до читання.

Віртуальна виставка «Усе про природу, птахів і тварин»

Рейтинг користувача:  / 0

Вашій увазі віртуальна виставка «Усе про природу, птахів і тварин», де зібрані книги для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, які надійшли в рамках Програми поповнення фондів від Українського інституту книги. Запрошуємо до читання!

Віртуальна виставка-подорож "ЕКСПЕДИЦІЯ ДОПИТЛИВИХ"

Рейтинг користувача:  / 0

Віртуальна виставка-подорож "ЕКСПЕДИЦІЯ ДОПИТЛИВИХ" розповідає про книги для дітей середнього та старшого шкільного віку, які надійшли до фонду Кривоозерської Центральної бібліотеки у 2021 році від Українського інституту книги

Інклюзивне навчання

Рейтинг користувача:  / 0
«Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей» (Концепція розвитку інклюзивної освіти).
На допомогу батькам таких дітей та їх вихователям видавництво «Літера ЛТД» випускає серію книг «Інклюзивне навчання». Бібліотека отримала ряд видань цієї серії, які ми Вам рекомендуємо:
Сухіна, Ірина Вячеславівна. Гіперактивна дитина [Текст] / І. В. Сухіна. - К. : Літера ЛТД, 2019. - 40 с. - (Інклюзивне навчання).
Жива, рухлива, активна дитина – що в цьому поганого? Автори посібника розповідають про те, яких дітей можна назвати гіперактивними. Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю виявляється у підвищеній руховій активності, збудливості, труднощах концентрації та утриманні уваги, імпульсивності поведінки, проблемах у взаємостосунках з однолітками. Автор розповідає про причини гіперактивності, надає корисні рекомендації щодо підготовки такої дитини до школи, навчання її у шкільному закладі і навіть вибору продуктів харчування. Учителі і вихователі знайдуть тут поради стосовно поводження з гіперактивними дітьми в класі.
Костенко, Тетяна Миколаївна. Дитина з порушенням зору [Текст] / Т. М. Костенко. - К. : Літера ЛТД, 2019. - 40 с. - (Інклюзивне навчання).
Ця книжка призначена для батьків, які стикаються з проблемою порушення зору в дитини — вродженим або набутим, а також для педагогів і вихователів інклюзивних навчальних закладів. Для того щоб дитина, попри ці проблеми, зростала і розвивалась, як усі інші, батькам потрібно багато знати про зір, функції ока, вчасно звертатися до лікаря-офтальмолога. Як підготувати таку дитину до навчання в школі, як правильно вибрати навчальний заклад? На ці та багато інших запитань можна знайти відповіді у цій книжці. Крім того, автори надають спеціальні рекомендації: як вчасно розпізнати будь-які порушення зору дитини, як допомогти дитині в разі тяжких порушень і куди звертатися по допомогу.

Детальніше: Інклюзивне навчання

Віртуальна виставка нових надходжень

Рейтинг користувача:  / 0

Кривоозерському району – 95.

Рейтинг користувача:  / 0
  Огляд літературної виставки поетів Кривоозерщини: «Краю мій, хліборобів гостинна земля»
Як не любить той край, де вперше ти побачив
Солодкий дивний світ, що звав життям,
Де вперше став ходить і квіткою неначе
В його теплі зростав і усміхався квітам.
 (В. Бичко)
Рідний край! Скільки величі, краси та добра втілено в цих двох словах. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась. Адже рідний край – це немовби батькова колиска, яка безсмертно жевріє вогником у наших серцях, до якої ми готові щодня і щоночі припадати серцем і радіти душею. У снах і наяву ми бачимо свій рідний край в довершеності і неповторній красі, адже він для нас найкращий, наймиліший, найрідніший. На повні груди вдихаємо повітря рідних земель, подихи знайомого вітру і красу місця, де змалечку пізнавали життя. Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру, літературу. І кращий засіб для цього пізнання – книга.
255 років тому наша місцевість була необжитим і непривітним степом із пекучим сонцем влітку і крижаним вітром взимку. Дуже малий проміжок часу відвела історія для розвитку нашого краю. Наш район досить молодий - 95 років, але має свою славну історію.
 Любов до рідного краю, до землі, до людей, що її заселяють, до домівки, в якій народився, де пройшло дитинство є спільною турботою про те, щоб він був багатшим, красивішим, культурнішим. Для того потрібно добре знати його історію, природу, економіку, етнографію і культуру. Тому одним із пріоритетних напрямків роботи бібліотек району є краєзнавча робота.
У всіх бібліотечних установах району створено «Краєзнавчі куточки бібліотек». Вони вміщують фотографії, краєзнавчу літературу, книги, подаровані авторами, вироби народних майстрів.

У нашій бібліотеці краєзнавчі документи виділено окремо у краєзнавчий куток  «Краю мій, хліборобів гостинна земля», що розміщений у читальному залі . Тут зосереджено всі цінні видання, які користуються попитом у користувачів, а дублетні примірники краєзнавчої літератури знаходяться у закритому фонді . У краєзнавчому кутку оформлено розділи на теми: «Доторкнись до джерел славної історії», «Шляхами болю й перемог», «Скарби душі і серця».
У розділі «Скарби душі і серця» розміщено книжки подаровані нашими членами поетичного клубу «Автограф душі».
Перша віршована збірка поетичного клубу «Автограф душі» - це творчий доробок самодіяльних майстрів слова Кривоозерщини, яких об'єднала Кривоозерська центральна районна бібліотека.
Збірки віршів Людмили Борисівни Чумак-Грунковської із села Гойдаї «Перевесло долі», «Батьківськими стежками».
Книги лірики  Миколи Сергійовича Іванова  «Кришталеві дзвони», «Журавлині ключі», «Зозуля кувала».
У збірках «Світанкова зоря» опубліковані твори переможців щорічних районних літературних конкурсів 2007-2010 років.
Автор із села Секретарка Лідія Петрівна Круглик подарувал нашій бібліотеці збірки віршів «Іду селом», «Моє село, моя відрадо», «На дотик долонь», «Квіткова табетка», «Дощикова донечка», брошуру «Гіркий спомин» в якій зібрані спогади, балади, списки жертв Голодомору села Секретарка, книгу «Форпост на кордоні» в якій зібрані архівні документи, спогади старожилів, матеріали музею, окремий розділ присвячений місцевій усній народній творчості.
Невелика збірка віршів поетеси з Малої Мечетні Галини Михайлівни Рукавиці-Циктор «Від чистого серця».
Молодий український письменник Вадя Ротор, який мешкає у Києві , але коріння його в Кривому Озері подарував бібліотеці перший том його пригодницького роману «∞» (Нескінченність). 
Наша землячка, народилася у селі Криве Озеро, де проживає її рідня, краєзнавець, член Спілки журналістів України, старший науковий співробітник Музею книги і друкарства України Лідія Пилипівна Гулько подарувала науково-популярну книгу «Таємничі знаки, або Біля витоків української писемності». Ця захоплива розповідь про первісні типи письма, його еволюцію та про походження слов`янської писемності допомагає читачам повніше зрозуміти історію вітчизняного письма. Також краєзнавчу книгу ‒ «Миколаївська гражданська друкарня. Історико-бібліографічні нариси».Книга присвячена діяльності Миколаївської гражданської друкарні, заснованої адміралом М. С. Мордвиновим. На сторінках видання подано інформацію про заснування та розвиток друкарні, висвітлено життя і діяльність фундаторів друкарні – Миколи Семеновича Мордвинова і Семена Іоанникійовича Селівановського, а також авторів, чиї книги були надруковані у Миколаєві впродовж 1798-1860 рр. Лідія Пилипівна є автором  багатьох науково – популярних та електронних книг для дітей зробила подарунок для всіх бібліотек - примірник своєї дитячої книги «Царський пояс».
«На перехресті епох» - подарунок району у віршах і прозі від упорядників із Кривого Озера Наталії Петрівни Яровенко, Любові Феодосівни Ніколаєнко.
Отець Леонід Лотоцький, настоятель Кривоозерської Свято Різдво-Богородичної і Мазурівської Іоано-Богословської церков подарував книгу «Зміни себе» - другу із серії недільних проповідей настоятеля.
Добре роблять наші земляки–кривоозерці котрі крихтами збирають минуле рідного краю, розповідають про нього в книгах. В 1995-2001 роках видано чудові книги «…А пам'ять священна» та «Між Бугом і Кодимою», у 2006 році нова прекрасна книжка про минуле і сьогодення Кривоозерщини «Між Бугом і Кодимою» книга друга. Упорядниками були Ганноцький С.А., Полухіна Світлана Олександрівна, Сікорський Василь Іванович.
 18 вересня 2017 року Ольга Анатоліївна Білявська, наш активний читач, передала від автора неоціненний дарунок, книгу «Шевченківський енциклопедичний словник Миколаївщини» - це є перше видання, яке висвітлює зв'язки Т.Г. Шевченка та його творчість з Миколаївщиною в цілісному контексті історико –культурного розвитку України. Книга видана коштом родини Марцінковських з м. Миколаєва. Автор-укладач Ігор Марцінковський зробив особистий підпис –дарунок для Кривоозерської районної бібліотеки. 
Щороку вносяться зміни і доповнення до цієї виставки. Так, до відзначення 95-річчя району бібліотекарі доповнили виставку розділом «Кривоозерському району - 95» . Доповненням до виставки є світлини. На них відображені чудові краєвиди нашого краю. Активна користувачка нашої бібліотеки Тетяна Миколаївна Желєзняк подарувала сувеніри виготовлені своїми руками.
На основі зібраних краєзнавчих джерел у бібліотеці оформлено папки газетно-журнальних статей.
Як школярі, так і студенти часто користуються ними для написання рефератів і курсових робіт, і кожен, кого цікавить історія Кривоозерщини, може їх переглянути.
Комплектування краєзнавчою літературою відбувається за рахунок дарування місцевих авторів, краєзнавців, які із задоволенням передають бібліотеці свої книги, а також, по мірі можливості, обласними та місцевими періодичними виданнями: «Кривоозерщина», «Рідне Прибужжя», «Южная правда».

                                   Алла Лаврик, бібліограф ЦБС

 


Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com