slide 1 slide 2 slide 3

Зараз на сайті

На сайті 23 гостей та немає учасників

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
15
633
15
12273
427875
192.168.0.146

Соціальні мережі

Share

Кривоозерському району – 95.

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий 
  Огляд літературної виставки поетів Кривоозерщини: «Краю мій, хліборобів гостинна земля»
Як не любить той край, де вперше ти побачив
Солодкий дивний світ, що звав життям,
Де вперше став ходить і квіткою неначе
В його теплі зростав і усміхався квітам.
 (В. Бичко)
Рідний край! Скільки величі, краси та добра втілено в цих двох словах. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась. Адже рідний край – це немовби батькова колиска, яка безсмертно жевріє вогником у наших серцях, до якої ми готові щодня і щоночі припадати серцем і радіти душею. У снах і наяву ми бачимо свій рідний край в довершеності і неповторній красі, адже він для нас найкращий, наймиліший, найрідніший. На повні груди вдихаємо повітря рідних земель, подихи знайомого вітру і красу місця, де змалечку пізнавали життя. Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру, літературу. І кращий засіб для цього пізнання – книга.
255 років тому наша місцевість була необжитим і непривітним степом із пекучим сонцем влітку і крижаним вітром взимку. Дуже малий проміжок часу відвела історія для розвитку нашого краю. Наш район досить молодий - 95 років, але має свою славну історію.
 Любов до рідного краю, до землі, до людей, що її заселяють, до домівки, в якій народився, де пройшло дитинство є спільною турботою про те, щоб він був багатшим, красивішим, культурнішим. Для того потрібно добре знати його історію, природу, економіку, етнографію і культуру. Тому одним із пріоритетних напрямків роботи бібліотек району є краєзнавча робота.
У всіх бібліотечних установах району створено «Краєзнавчі куточки бібліотек». Вони вміщують фотографії, краєзнавчу літературу, книги, подаровані авторами, вироби народних майстрів.

У нашій бібліотеці краєзнавчі документи виділено окремо у краєзнавчий куток  «Краю мій, хліборобів гостинна земля», що розміщений у читальному залі . Тут зосереджено всі цінні видання, які користуються попитом у користувачів, а дублетні примірники краєзнавчої літератури знаходяться у закритому фонді . У краєзнавчому кутку оформлено розділи на теми: «Доторкнись до джерел славної історії», «Шляхами болю й перемог», «Скарби душі і серця».
У розділі «Скарби душі і серця» розміщено книжки подаровані нашими членами поетичного клубу «Автограф душі».
Перша віршована збірка поетичного клубу «Автограф душі» - це творчий доробок самодіяльних майстрів слова Кривоозерщини, яких об'єднала Кривоозерська центральна районна бібліотека.
Збірки віршів Людмили Борисівни Чумак-Грунковської із села Гойдаї «Перевесло долі», «Батьківськими стежками».
Книги лірики  Миколи Сергійовича Іванова  «Кришталеві дзвони», «Журавлині ключі», «Зозуля кувала».
У збірках «Світанкова зоря» опубліковані твори переможців щорічних районних літературних конкурсів 2007-2010 років.
Автор із села Секретарка Лідія Петрівна Круглик подарувал нашій бібліотеці збірки віршів «Іду селом», «Моє село, моя відрадо», «На дотик долонь», «Квіткова табетка», «Дощикова донечка», брошуру «Гіркий спомин» в якій зібрані спогади, балади, списки жертв Голодомору села Секретарка, книгу «Форпост на кордоні» в якій зібрані архівні документи, спогади старожилів, матеріали музею, окремий розділ присвячений місцевій усній народній творчості.
Невелика збірка віршів поетеси з Малої Мечетні Галини Михайлівни Рукавиці-Циктор «Від чистого серця».
Молодий український письменник Вадя Ротор, який мешкає у Києві , але коріння його в Кривому Озері подарував бібліотеці перший том його пригодницького роману «∞» (Нескінченність). 
Наша землячка, народилася у селі Криве Озеро, де проживає її рідня, краєзнавець, член Спілки журналістів України, старший науковий співробітник Музею книги і друкарства України Лідія Пилипівна Гулько подарувала науково-популярну книгу «Таємничі знаки, або Біля витоків української писемності». Ця захоплива розповідь про первісні типи письма, його еволюцію та про походження слов`янської писемності допомагає читачам повніше зрозуміти історію вітчизняного письма. Також краєзнавчу книгу ‒ «Миколаївська гражданська друкарня. Історико-бібліографічні нариси».Книга присвячена діяльності Миколаївської гражданської друкарні, заснованої адміралом М. С. Мордвиновим. На сторінках видання подано інформацію про заснування та розвиток друкарні, висвітлено життя і діяльність фундаторів друкарні – Миколи Семеновича Мордвинова і Семена Іоанникійовича Селівановського, а також авторів, чиї книги були надруковані у Миколаєві впродовж 1798-1860 рр. Лідія Пилипівна є автором  багатьох науково – популярних та електронних книг для дітей зробила подарунок для всіх бібліотек - примірник своєї дитячої книги «Царський пояс».
«На перехресті епох» - подарунок району у віршах і прозі від упорядників із Кривого Озера Наталії Петрівни Яровенко, Любові Феодосівни Ніколаєнко.
Отець Леонід Лотоцький, настоятель Кривоозерської Свято Різдво-Богородичної і Мазурівської Іоано-Богословської церков подарував книгу «Зміни себе» - другу із серії недільних проповідей настоятеля.
Добре роблять наші земляки–кривоозерці котрі крихтами збирають минуле рідного краю, розповідають про нього в книгах. В 1995-2001 роках видано чудові книги «…А пам'ять священна» та «Між Бугом і Кодимою», у 2006 році нова прекрасна книжка про минуле і сьогодення Кривоозерщини «Між Бугом і Кодимою» книга друга. Упорядниками були Ганноцький С.А., Полухіна Світлана Олександрівна, Сікорський Василь Іванович.
 18 вересня 2017 року Ольга Анатоліївна Білявська, наш активний читач, передала від автора неоціненний дарунок, книгу «Шевченківський енциклопедичний словник Миколаївщини» - це є перше видання, яке висвітлює зв'язки Т.Г. Шевченка та його творчість з Миколаївщиною в цілісному контексті історико –культурного розвитку України. Книга видана коштом родини Марцінковських з м. Миколаєва. Автор-укладач Ігор Марцінковський зробив особистий підпис –дарунок для Кривоозерської районної бібліотеки. 
Щороку вносяться зміни і доповнення до цієї виставки. Так, до відзначення 95-річчя району бібліотекарі доповнили виставку розділом «Кривоозерському району - 95» . Доповненням до виставки є світлини. На них відображені чудові краєвиди нашого краю. Активна користувачка нашої бібліотеки Тетяна Миколаївна Желєзняк подарувала сувеніри виготовлені своїми руками.
На основі зібраних краєзнавчих джерел у бібліотеці оформлено папки газетно-журнальних статей.
Як школярі, так і студенти часто користуються ними для написання рефератів і курсових робіт, і кожен, кого цікавить історія Кривоозерщини, може їх переглянути.
Комплектування краєзнавчою літературою відбувається за рахунок дарування місцевих авторів, краєзнавців, які із задоволенням передають бібліотеці свої книги, а також, по мірі можливості, обласними та місцевими періодичними виданнями: «Кривоозерщина», «Рідне Прибужжя», «Южная правда».

                                   Алла Лаврик, бібліограф ЦБС

 

Випадкове зображення

143769034_2894513274155687_8052575909408553071_o.jpg

Опитування

Як часто Ви відвідуєте бібліотеку?

Раз на рік - 3.6%
Раз на місяць - 20%
Раз на тиждень - 32.7%
Кожен день - 38.2%
Жодного разу - 5.5%

Total votes: 55

Відео про бібліотеку
Copyright ® 2012; Vyzer O.M.; E-mail: vyzer62@gmail.com